A është e shëndetshme dieta me çaj?

E kush nuk ka rënë pre e nocionit për mënyrën më të shpejtë dhe të lehtë për të humbur peshë përveç mënyrës së të ngrënit dhe ushtrimeve?

Ekziston debati i vazhdueshëm mes përdorimit të çajrave që ndihmojnë në një rënie më të shpejtë në peshë.

Psikologia Gabrielle Maston thotë se teksa disa çaje kanë efekt në shëndet, jo të gjitha bëjnë punë për rënien në peshë.

Ajo thotë se çajrat dobësues në treg thjesht të joshin për të rënë në peshë thotë ajo. “Nëse në peshore po zbresin numrat e vetmja gjë që humbni janë lëngjet”, thotë Maston për Daily Mail Australia.

“Kryesisht ato kanë efekt laksativ dhe njerëzit humbin vetëm ujë”, vijon ajo.

Çështja është se është çaji që shkakton ushqim të shëndetshëm, apo janë njerëz të shëndetshëm që pijnë çaj?

Për Gabrielle gjithçka lidhet me efektin qetësues të çajrave, që do të thotë nuk kanë efekt dobësimin fizik, por qetësojnë mendjen për të ngrënë shëndetshëm./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi