40 fotot më të bukura të kapura me dron

Dronët kanë ekzistuar për një kohë të gjatë, por vetëm vitet e fundit është bërë trend realizimi i videove komerciale. Pamje fantastike po kapen nga qielli dhe fotografia ajrore po sjell një dimension të ri.

Droni i parë fotografik u shpik në vitin 1882 e me kalimin e viteve ata janë kthyer në pajisje të teknologjisë së lartë.

Përdorimi i një droni është një mënyrë e mrekullueshme për të eksploruar gjërat nga një kënd tjetër, pavarësisht nëse jeni profesionist apo amator.

Më poshtë keni disa nga fotot më të bukura të shkrepura nga dronët:

“Balena shtyn turistët”

 “The Fishing Net”– pamja fantastike që krijojnë aureolat

“Treni i kuq”

“Rrufeja mbi Kuala Lampur”

Brooklyn, New York

“Tufë flamingosh”

“Foleja më e bukur e zogjve që na kanë parë sytë”

‘Miniera e diamanteve në Rusi’

“Blue Lagoon”

-Hipopotamët në Tanzani

‘Qiellgërvishtësit’

 “Liqeni Logipi

“Dubai Marina”

“Water Lily, Vietnam”

“Zemra e Varshavës”

“Lovers in a Field”

-Stadium në Greqi

“Rruga Atlantike, Norvegji”

“The surfer”

Katskhi Pillar, Gjeorgji

“Entrance to Hell.”

-Huelva, Spanjë

Tajlandë

Bangkok

-Mali Bromo

-Lumi Xinjiang

-“Pylli i Gjelbër”, Finlandë

“Eksplorim”

-“Fundi i ylberit”

Buriganga

-‘Golden Gate Bridge

-Ujëvara Skogafoss

Menai Strait

-Siçili, Itali

“Festë në rrugë”

Liqeni Attabad, Pakistan

Koloseu i Romës

Ganviè, Afrikë

Villa de Vecchi’, Itali

Furka Pass’, Zvicër

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi