Daily Archives: Apr 26, 2019

We can't let history be forgotten.

Kuponi tatimor, bar-restorantet në “sitën” e tatimeve

 Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve prej 2 javësh ka nisur një aksion të ri antiinformaliteti i fokusuar tek baret dhe restorantet në të gjithë...

Kriza politike/ Meta thërret në takim krerët e partive të vogla

Presidenti Ilir Meta thërret të martën në orën 11:00, në një tryezë dialogu partitë e vogla. Një vendim i tillë vjen pas thirrjes së...

Amerikanët në mesin e njerëzve më të stresuar në botë

Amerikanët kanë zënë vendin në mesin e njerëzve më të stresuar në botë, ka treguar një anketë e kompanisë së hulumtimeve Gallup. Anketa e realizuar...

Pasi fitoi zgjedhjet, Zelenski niset për pushime në Turqi

Komiku Vladimir Zelenskiy, i cili fitoi zgjedhjet presidenciale në Ukrainë, do të udhëtojë në Turqi për pushime pas trumfit zgjedhor. “Kemi rënë dakord të jemi...

Kapet gomonia me 1.5 ton drogë në Itali, pranga 2 shqiptarëve

Një gomone me 1.5 ton drogë është kapur në Itali. Gomonia ishte mbushur me kanabis. Policia italiane arrestoi dy shqiptarë. Ata dyshohet se janë...

Punësim sezonal për studentët në SHBA, si mund të aplikoni

Që prej 1 marsit të këtij viti, studentëve shqiptarë u ka lindur e drejta e aplikimit për të përfituar nga programi veror i punësimit....