Daily Archives: Apr 21, 2019

We can't let history be forgotten.

Mbrojeni zemrën duke konsumuar kajsi!

Kajsia është një frutë e cila së pari është kultivuar në Kinë, derisa persianët e kanë zbuluar. Kështu ky frutë është i pasur me vitamina...

Izraeli arreston një shurdhmemec palestinez në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite të sigurisë sot në mëngjes arrestuan një shurdhmemec të ri palestinez në Bregun Perëndimor të pushtuar. Shoqata e të Burgosurve Palestinezë njoftoi se...

Kosovë, përfundon “Akademia Unë dhe Bota e Re” e mbështetur nga YTB

Në qytetin e Prizrenit është organizuar ceremonia mbyllëse dhe e shpërndarjes së certifikatave të projektit "Unë dhe Bota e Re" e mbështetur nga Presidenca...

KUJTESË/ “Bindja” më e fundit e Hajdarit: ja fati i partizave të dala nga PD në vite!

“Bindja Demokratike” është më e fundit partizës që formohet nga divorci me PD-në në më pak se 30 vite ekzistencë. E para qe Aleanca...

Ali Ahmeti: Zgjedhje të lira, për anëtarësim të vendit në BE dhe përfundim të procesit të integrimit në NATO

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sot votoi në vendvotimin 0816 në Zajaz. Pas prononcimit, Ahmeti theksoi se dëshiron që këto zgjedhje të jenë të lira,...

Përse duhet të hash kos çdo ditë!

Kosi është një nga ushqimet që nuk mungon kurrë në frigoriferin e një amvise shqiptare. Shumë amvisa e zënë kosin vetë një herë në...