Daily Archives: Apr 12, 2019

We can't let history be forgotten.

Ky është ushqimi që ju mbronë nga kanceri!

Patatet janë ndër ushqimet më të përdorura në botë. Kjo perime ka shumë përfitime shëndetësore nëse konsumohet në formën e shëndetshme. Fibrat, kaliumi, vitamina C, vitamina...

BM shndërron plastikën në hidrogjen

Kompania për përpunimin e mbeturinave ”Peel Environmental” dhe furnizuesi me energji nga mbeturinat ”Waste2Tricity”, po bashkojnë forcat në projektin e parë në Britani të...

Shehaj nga Rumania: Ministrat e korruptuar arrestohen me protesta

Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se ka qenë në takime në Rumani dhe tregon përvojën rumune në...

Të hënën Thaçi takon Hahnin, flasin për liberalizim të vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të hënën do të takohet me Komisionerin për Zgjërim dhe Fqinjësi të Mirë të BE-së, Johannes Hahn. Kjo është konfirmuar...

Italia kërkon 31 mijë punonjës sezonale/ Si mund të përfitoni

Më në fund qeveria nxjerr dekretin e flukseve 2019 që përbën të vetmen mënyrë të ligjshme për të ardhur në Itali për punë. Ai...

Meta mesazh politikës: Shoqëria reformohet nëse pranoni kritikat

Presidenti i vendit Ilir Meta përmes një statusi në profilin e tij në Facebook ka dhënë një mesazh për të gjithë klasën politike. I ndodhur...