20 të vdekur pas shpërthimit të një depoje karburanti në Nagorni-Karabah

Të paktën 20 persona vdiqën dhe 290 të tjerë u plagosën pas shpërthimit të një depoje karburanti në Nagorni-Karabah, njoftoi sot në mëngjes Ministria e Shëndetësisë e rajonit të diskutueshëm të Kaukazit Jugor.

Shkaku i shpërthimit është ende i paqartë.

“Deri sot në mëngjes, shtatë persona që ishin dërguar në spital kanë vdekur”, tha Ministria e Shëndetësisë.

Përveç kësaj, 13 trupa ishin nxjerrë nga vendi i aksidentit.

“Dhjetëra persona të plagosur janë ende në rrezik për jetën”, tha ai.

Në fillim, mbeti e paqartë se çfarë e shkaktoi katastrofën në rajonin me shumicë armene, i cili u mund ushtarakisht nga Azerbajxhani javën e kaluar.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi