11 vite burg për ish-presidentin e Barçës, kërkesa e prokurorit

Ish-presidenti i Barcelonës Sandro Rosel, bashkëshortja e tij dhe katër persona të tjerë përfundojnë sërish në gjykatë për pastrim parash për një shumë prej rreth 20 milion eurosh nga Konfederata Braziliane e Futbollit.

Pas kërkesës së që prokurori i çështjes dy ditë më parë për një dënim me 11 vjet burg për të akuzuarit për pastrim parash, krim financiar dhe për organizatë kriminale, gjithashtu dhe një gjobë prej 59 milion eurosh.

Ka reaguar menjëherë gjykata, e cila ka kërkuar që Rosell, të depozitojë një garanci prej 78.6 milion eurosh brenda 24 orëve./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi