10 ndryshimet komike midis nënave dhe baballarëve

Kur bëhet fjalë për prindërit, nënat dhe baballarët zakonisht kanë qasje shumë të ndryshme. Ndërsa zakonisht thuhet se baballarët janë më të rreptë, shpesh herë at a janë shumë më fëminorë sesa nënat. Pasi këto të fundit, kanë tendencë të shqetësohen për mirëqenien e fëmijëve të tyre, baballarët priren të jenë më të pakujdesshëm dhe shpesh duan që fëmijët e tyre të gëzojnë sa më shumë të jetë e mundshme.

Më poshtë, ‘LolWot’ ju sjellë 10 ndryshimet komike midis nënave dhe baballarëve:

Eksplorimi i botës

Kur një fëmijë e pyesin se kë do më shumë, mamin apo babin?

Të ushqyerit

Të fjeturit:

Disiplina. Të dy prindërit e disiplinojnë fëmijën, por ata shpesh e bëjnë atë në mënyra krejt të ndryshme.

Mendimet e prindërve. Nënat dhe baballarët gjithashtu kanë një model krejt të ndryshëm të të menduarit.

Të mësuarit

Kur bëhet fjalë për lejet, baballarët dhe nënat janë gjithashtu shumë të ndryshëm.

Dhe mënyrat e tyre të veshjes për çdo rast mund të ndryshojnë shumë.

Ndërsa nënat janë të mbushura me shqetësime, koha e lojës është gjithashtu mjaft e ndryshme.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ish mjeku i presidentit rrëfehet për raportin mjekësor të Trump-it

Ish mjeku i presidentit të SHBA-ve Donald Trump, Harold Bornstein pretendon se raporti shëndetësor të cilin e ka përgatitur në vitin 2015, ishte diktuar...

Zgjidhen kodet e strukturës së FETO-s në Kosovë

    Është realizuar një goditje e rëndë me operacionin e Agjencisë Turke të Inteligjencës (MIT) në bashkëpunim me inteligjencën kosovare, ndaj strukturës së Organizatës Terroriste...

Ja sa shqiptarë u martuan brenda një viti!

Martesa është një akt i madh besimi dhe dashurie, ku muaji më i pëlqyer nga shqiptarët për të lidhur martesë është muaji gusht dhe...

Së fundi

Dje 7 mijë raste me COVID-19, Çekia paralajmëron shtrëngim të masave kundër pandemisë

Qeveria e Çekisë ka paralajmëruar shtrëngim të masave kundër pandemisë së koronavirusit, për shkak të rritjes së numrit të të prekurve. Ky fakt u bë...

COVID-19 në Francë/ Kreu i Komitetit Shkencor: Kjo valë më e fortë se e para, mund të arrijë deri në 100 mijë raste në...

“Ky virus është shumë i vështirë. Kemi shumë informacion, por nuk dimë gjithçka. Kjo valë e dytë do të jetë ndoshta më e madhe se...

Pandemia, Merkel: Kemi muaj shumë të vështirë përpara nesh. Duhet disiplinë!

Kancelarja gjermane, Angela Merkel shprehu gjithë shqetësimin e saj për zhvillimet e pandemisë në një video-konferencë me udhëheqësit rajonalë të CDU-së. “Kemi muaj shumë, shumë...