Zyrtare/ Totehemi shkarkon Poçetinon, presidenti Levi: Nuk donim ta bënim, por…

Totenhemi ka shkarkuar Mauricio Poçetinon, trajneri që sezonin e kaluar i udhëhoqi “Spurs”-at në finalen e humbur të Champions League përballë Liverpulit. Me një komunikatë zyrtare, shoqëria angleze ka zyrtarizuar lamtumirën e argjentinasit pas pesë vitesh e gjysmë. Poçetino paguan në këtë mënyrë startin e keq në kampionat, teksa Totenhemi është 20 pikë pas Liverpulit kryesues.

“Nuk donim ta bënim këtë ndryshim, nuk ishte një vendim që këshilli drejtues e mori me lehtësi – thotë presidenti i Totenhemi, Daniel Levi -, por rezultatet e këtij fillim sezoni kanë qenë shumë zhgënjyese”.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ministri Çavusoglu takon homologun Pacolli

Ministri i Jashtëm i Republikës së Turqisë, Mevlut Çavusoglu, është takuar me zëvendëskryeministrin e parë dhe ministrin e Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli. Në fokus...

Bayern bën goditjen e parë në merkato, tani objektiv është sulmuesi i Juventus

Bayern Munich bën goditjen e parë në merkaton e dimrit, duke i siguruar trajnerit Hansi Flick një...

Kosova e Vietnami së shpejti me marrëveshje ndërshtetërore ​

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj gjatë vizitës së saj zyrtare në Da Nang të Vietnamit ka takuar ministrin e Resurseve Natyrore...

Së fundi

​Bie numri i rasteve me kancer në Kosovë, shkak pandemia

Në shtatë mujorin e parë të këtij viti kishte një ulje për rreth 15 përqind të rasteve të reja me kancer në Kosovës. Shkaktarë i...

Sekuestrohen mbi 30 mijë euro dhe një automjet në Kakavijë, nën hetim dy grekë, një italian dhe një shqiptar

Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste të tentativës për transfertë të paligjshme të parave, 1 rast të trafikimit të mjeteve motorike...

Gucati: Turqia ka liruar veteranin e UÇK-së

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka njoftuar se autoritetet e Turqisë e kanë liruar veteranin, Imri Ilazi. Sipas Gucatit,...