Zyrtare/ “Arena Kombëtare” hap dyer më 3 nëntor! Sfida e parë do jetë Vllaznia-Apolonia e futbollit të femrave

“Arena Kombëtare” është në detajet e fundit përpara ceremonisë inauguruese, e cila do të zhvillohet në ndeshjen me Francën më datë 17 nëntor. Punimet janë drejt fundit dhe gjithçka pritet të jetë në perfeksion për ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020.

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar të enjten, gjatë hedhjes së shortit të kampionatit të futbollit të femrave, se ndeshja testuese e impiantit më modern në vend, e cila është e detyruar sipas rregullave të UEFA-s, do të jetë Vllaznia-Apolonia.

Kjo ndeshje do të zhvillohet më datë 3 nëntor, në mbrëmje. Kjo do të jetë dhe ndeshja e parë ku tifozët do të kenë mundësinë të shikojnë nga afër një ndeshje në investimin më të madh të realizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Kështu, sfida e parë në “Arenën Kombëtare” do ta luajnë dy skuadra të futbollit të femrave, duke e bërë këtë sfidë mes tyre, një sfidë që do të mbetet në historinë e infrastrukturës së sportit shqiptar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

TSK dhe ULS marrin nën kontroll fshatin Ali Bakki në Afrin

Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) dhe Ushtria e Lirë Siriane (ULS) në kuadër të Operacionit "Dega e Ullirit" marrin nën kontroll fshatin Ali...

Berisha njofton ish-presidentin për tranzicionin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha priti sot në takim ish-presidentin e Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, të cilin e njoftoi me tranzicionin e FSK-së...

Më shumë jashtë se në fushë, ja sa i kushton PSG një ndeshje e Neymar

Kur Paris SG transferoi Neymar nga Barcelona në vitin 2017, në klubin francez por edhe në shumicën...

Së fundi

Manastirliu tek ‘Shefqet Ndroqi’: Nisin përgatitjet për ta kthyer në COVID2

Teksa shifrat e të prekurve me COVID-19 janë rritur ndjeshëm në vendin tonë, në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, ku kanë nisur përgatitjet për t’u...

Maqedoni: 123 persona të shëruar dhe 88 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 973 teste, ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me COVID-19. Sipas qyteteve:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga Qeveria e...