SPORT

Zyrtare/ “Arena Kombëtare” hap dyer më 3 nëntor! Sfida e parë do jetë Vllaznia-Apolonia e futbollit të femrave

Spread the love

“Arena Kombëtare” është në detajet e fundit përpara ceremonisë inauguruese, e cila do të zhvillohet në ndeshjen me Francën më datë 17 nëntor. Punimet janë drejt fundit dhe gjithçka pritet të jetë në perfeksion për ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020.

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar të enjten, gjatë hedhjes së shortit të kampionatit të futbollit të femrave, se ndeshja testuese e impiantit më modern në vend, e cila është e detyruar sipas rregullave të UEFA-s, do të jetë Vllaznia-Apolonia.

Kjo ndeshje do të zhvillohet më datë 3 nëntor, në mbrëmje. Kjo do të jetë dhe ndeshja e parë ku tifozët do të kenë mundësinë të shikojnë nga afër një ndeshje në investimin më të madh të realizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Kështu, sfida e parë në “Arenën Kombëtare” do ta luajnë dy skuadra të futbollit të femrave, duke e bërë këtë sfidë mes tyre, një sfidë që do të mbetet në historinë e infrastrukturës së sportit shqiptar.

Related posts

Finalja e parakohëshme, Barcelona-Liverpool do të thotë spektakël

dritatv

La Realin, Zidane: Nuk e di se çfarë do të bëj tani

dritatv

Basha: T’u mësojmë të rinjve dashurinë për Kombëtaren

dritatv

Leave a Comment