ZVICER

Zvicër/ Makina del nga rruga, 2 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Spread the love

Një 54-vjeçar ka humbur kontrollin e makinës dhe për pasojë ka plagosur dy persona, një fëmijë 14 vjeç dhe një burrë 45-vjeçar. Sipas mediave vendase bëhet me dije se aksident i rëndë është shënuar në kantonin “Schwyz”.

Pas humbjes së kontrollit, makina të cilën po e drejtonte shoferi 54-vjeçar ka dalë në trotuar dhe ka plagosur dy qytetarët në Zvicër. Të plagosurit u dërguan menjëherë në spital.

Segmenti rrugor nga Arth dhe Oberarth u mbajt i bllokuar për 120 minuta, situatë kjo, e cila shkaktoi edhe irritimin e përdoruesve të tjerë të rrugës.

Related posts

Papunësia në Zvicër ulet nën 3 për qind

dritatv

Sommaruga, në vizitë pune në Serbi

dritatv

Zvicra shpall planin 5 vjeçar nacional për luftimin e ekstremizmit

dritatv

Leave a Comment