Zvicër/ Makina del nga rruga, 2 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Një 54-vjeçar ka humbur kontrollin e makinës dhe për pasojë ka plagosur dy persona, një fëmijë 14 vjeç dhe një burrë 45-vjeçar. Sipas mediave vendase bëhet me dije se aksident i rëndë është shënuar në kantonin “Schwyz”.

Pas humbjes së kontrollit, makina të cilën po e drejtonte shoferi 54-vjeçar ka dalë në trotuar dhe ka plagosur dy qytetarët në Zvicër. Të plagosurit u dërguan menjëherë në spital.

Segmenti rrugor nga Arth dhe Oberarth u mbajt i bllokuar për 120 minuta, situatë kjo, e cila shkaktoi edhe irritimin e përdoruesve të tjerë të rrugës.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ranieri kalon te Fulhami, shpreson të përsërisë përallën e Leicesterit

Claudio Ranieri deklaroi gjatë së premtes se, kishte besim të palëkundur se do të mund ta nxjerrë Fulhamin e vendeve të fundit nga zona...

Thaçi, presidenti i vetëm në rajon që pritet nga Macron

    Njëri ndër personalitet më të fuqishëm të botës dhe me ndikim të madh në Europë, presidenti francez, Emmanuel Macron, ka pritur sot në takim...

Sulm vetëvrasës në Ministrinë e Jashtme të Libisë

Tre persona e kanë humbur jetën dhe 9 të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi vetëvrasës në ndërtesën e Ministrisë së Jashtme të...

Së fundi

Lajme dt: 06/07/2020

https://youtu.be/r_mKEqImrIc DRITA TV LAJME 6 7 2020 EDICIONI 1 Katër ditë pas ngjarjes tragjike, forcat zjarrfikëse janë rikthyer në shtëpinë e familjes Josifi! Trendi i shtuar i...

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri. Sipas mediave vendase,...

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një deklaratë nga forcat e armatosura gjermane,...