Zjarri apokaliptik në Greqi, shkon në 95 numri i viktimave

 

Nuk ka fund tragjedia nga zjarri apokaliptik që përfshiu rajonin e Atikës në Greqi mbrëmjen e 24 korriku. Një tjetër i plagosur ka ndërruar jetë duke e cuar në 95 numrin e viktimave.

I plagosuri rreth 63 vjec ka ndërruar jetë ditën e sotme pasi nuk mundi ti bëjë dot ballë plagëve të shkaktuara në trup si pasojë e djegieve. Mediat greke raportojnë se ky është numri zyrtar i publikuar nga autoritetet shtetërore.

Zjarri masiv që përfshiu Greqinë shkaktoi jo vetëm viktima, por edhe dëme materiale. Sakaq, mes viktimave ishin dhe 11 fëmijë, ku më e riu në moshë ishte një foshnjë 6-muajshe.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Antikorrupsioni, Gjonaj: Procedohen penalisht 80 persona

Gjatë dy javëve të fundit, janë evidentuar 55 vepra penale në fushën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës nga funksionarët publikë. Ministrja e Drejtësisë,...

Borë ngjyrë kafe në Minesota: si u shkaktua? (video)

Pas stuhisë masive të borës këtë javë, e cila goditi pjesë të Shteteve të Bashkuara, në Minesota banorët vërejtën diçka të çuditshme për bora...

Çavuşoğlu për zhvillimet në Venezuelë: Jemi kundër grusht shteteve

Çavuşoğlu për zhvillimet në Venezuelë: Jemi kundër grusht shteteve, intervenimeve ushtarake. Problemet mund të zgjidhen me dialog dhe bashkëpunim. Çavuşoğlu njoftoi se presidenti amerikan Trump...

Së fundi

Ja çfarë duhet të bëni para se të pësoni infarkt!

Të gjithë e dimë që ataku në zemër nuk mund të parashikohet, megjithatë ka disa këshilla të dobishme të cilat mund t’ju shpëtojnë jetën,...

Milani, fitore me “aromë” Championsi ndaj Lazios

Milani mposht minimalisht Lazion në “San Siro” dhe rimerr brenda pak orësh vendin e katërt të Serisë A, me vetëm një pikë më shumë...

Tiranë, tentojnë të vjedhin kasafortën e bankës

        Filiali i një banke të nivelit të dytë është tentuar të vidhet në Tiranë gjatë orëve të para të mëngjesit.  Burimet policore bëjnë të ditur...