• Home
  • KOSOVA
  • Zgjidhja e statusit të zjarrfikësve hyn në fazën e fundit
KOSOVA

Zgjidhja e statusit të zjarrfikësve hyn në fazën e fundit

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, z. Bejtush Gashi, priti sot përfaqësuesit e Sindikatës së Zjarrfikësve të Kosovës, me të cilët diskutoi për mundësitë e zgjidhjes së statusit të zjarrfikësve.

Ministri Gashi theksoi se është duke bërë përpjekje maksimale që brenda këtij viti të gjejë një zgjidhje sa i përket statusit të zjarrfikësve.

Ai tha se tashmë jemi në fazën e fundit të gjetjes së një zgjidhje optimale për zjarrfikësit, në mënyrë që krahas cilësisë së reagimit që kanë këta trupa, të kenë edhe statusin e tyre të pranueshëm.

Po ashtu ai vlerësoi profesionalizmin e zjarrfikësve në Kosovë, të cilët përkundër kushteve me të cilat veprojnë , të gjitha rasteve të paraqitura u janë përgjigjur me profesionalizëm./Kosova Post/

Related posts

Raportuesja e PE- së: Kosova ka përmbushur kriteret e fundit për liberalizim të vizave

dritatv

Kryetari i ri i Prizrenit largon fotografinë e presidentit Thaçi nga zyra, vendos të Adem Jasharit

dritatv

Studentët thirrje Qeverisë dhe deputetëve: Votoni Demarkacionin, stop izolimit!

dritatv

Leave a Comment