• Home
  • SPORT
  • Zbuloni koleksionin “e frikshëm” me makina të Zaha-s
SPORT

Zbuloni koleksionin “e frikshëm” me makina të Zaha-s

Spread the love

Sulmuesi i krahut të Crystal Palace, ka një pasion për shpejtësinë, jo vetëm në fushë të blertë por edhe jashtë saj. Deri më tani ai ka realizuar një koleksion që kap shifrën e 1 milion paund me makina luksoze.

Në pronësi të tij aktualisht ka një Lamborghini Aventador, i cili kushton 350 mijë paund, Lamborghini Gallardo që mban shifrën 250 mijë paund, Mercedes G63 AMG (150 mijë paund), Porsche Cayenne (65 mijë paund), Range Rover Evoque (45 mijë paund), Mercedes S65 AMG ( 183 mijë paund) dhe një Rolls Royce Wraith (300 mijë paund).

“Dreqi i shpejtësisë”, Wilfried Zaha pëlqen jetën e shpejt.

Edhe në fushë ai është dinamik, ka realizuar 3 gola këtë sezon për Crystal Palace.

Mesa duket pasionin për makina të shtrenjta e ka trashëuar edhe te djali.

Related posts

Sarri debuton me fitore te Chelsea, shkëlqen Jorginho

dritatv

“Merre topin, pasoje topin”. Dokumentar për trajnerin Guardiola (Video)

dritatv

Floyd Mayweather, sportisti që ka fituar më shumë

dritatv

Leave a Comment