SHQIPERIA

Zbulohet shkaku, 60 nxënës në Postribë u helmuan nga bakteri i salmonelës

Spread the loveZbardhet shkaku i helmimit të nxënësve të një shkolle 9-vjeçare në Postribë të Shkodrës. Pasi iu nënshtruan analizave, rezultoi se nxënësit janë helmuar nga bakteri i salmonelës, e cila ka qenë prezentë tek ushqimet që ata kanë konsumuar.

Lajmi është bërë i ditur nga Drejtoria e Shëndetit Publik.

Kujtojmë se 5 ditë më parë 60 nxënës të shkollës në Postribë u paraqitën me urgjencë në spitalin e Shkodrës me shenja helmimi, pasi ishin me të vjella. Mësohet se ata kishin konsumuar ushqim në një fast-food pranë shkollës së tyre.Related posts

Ngjarja në Bularat, reagon Bushati: Situatat janë përtej kontrollit njerëzor, ndërsa sjellja…

dritatv

Vasili: Rama do t’u rrëmbejë futbollin shqiptarëve

dritatv

Rritja ekonomike? Instituti i Vjenës dhe BB, parashikime të ndryshme

dritatv

Leave a Comment