Zbulohet shkaku, 60 nxënës në Postribë u helmuan nga bakteri i salmonelësZbardhet shkaku i helmimit të nxënësve të një shkolle 9-vjeçare në Postribë të Shkodrës. Pasi iu nënshtruan analizave, rezultoi se nxënësit janë helmuar nga bakteri i salmonelës, e cila ka qenë prezentë tek ushqimet që ata kanë konsumuar.

Lajmi është bërë i ditur nga Drejtoria e Shëndetit Publik.

Kujtojmë se 5 ditë më parë 60 nxënës të shkollës në Postribë u paraqitën me urgjencë në spitalin e Shkodrës me shenja helmimi, pasi ishin me të vjella. Mësohet se ata kishin konsumuar ushqim në një fast-food pranë shkollës së tyre.- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Selanik, gërmimet për metronë çojnë në një zbulim të jashtëzakonshëm (foto)

Ndërtimi i një rrjeti metroje në Selanik të Greqisë ka zbuluar diçka që pak kush e kishte imagjinuar. Një thesar i vërtetë me më shumë...

Shifrat nxjerrin zbuluar Juventusin, me shitje fanellash nuk i paguan as rrogën Ronaldos

Afrimi i Kristiano Ronaldos te Juventusi i cilësua si një arritje e madhe e klubit italian jo...

Vdekja e shoferit të Xhafajt, Rama: Reagimi i opozitës, i neveritshëm

Në takimin e radhës në Korçë për llogaridhënien me qytetarët, kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij duke shprehur ngushëllime për familjarët...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...