• Home
  • BALLKANI
  • Zbulohet se kush ishin serbët që rrahën brutalisht dy kosovarët (Foto)
BALLKANI

Zbulohet se kush ishin serbët që rrahën brutalisht dy kosovarët (Foto)

Spread the love

Autoritetet e sigurisë në Serbi kanë arrestuar huliganët serbë që rrahën brutalisht dy kosovarët pasi të njëjtit flisnin shqip në rrugët e Novi Sadit.

Indeksonline mëson se në mesin e të arrestuarve janë V. Radiq (22 vjeçar) dhe D. Radiq (23 vjeçar)

 

(Foto. D.Radiq)

Ndryshe, për sulmin ndaj kosovarëve është deklaruar edhe ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq.

“Pas një hetimi intensiv një disa shtigje, ka identifikuar të gjithë sulmuesit që rrahën dy të rinj dhe ka arrestuar katër persona të dyshuar për këtë vepër penale. Janë gjetur edhe rrobat që i kishin të veshura të dyshuarit të dielën në mëngjes me rastin e sulmit, që është e rëndësishme për vazhdim të hetimeve”, ka thënë ai.

Vlen të theksohet se njëri nga të sulmuarit, Çlirim Maloku, 19 vjeçar, gjendet në spitalin ku edhe ka kryer një operacion në kokë./Kosova Post/

Related posts

Plani për integrimin e Ballkanit. Miratohet në Bruksel dokumenti i ministrave të Brendshëm të BE-së

dritatv

Interpol: Shpëtohen afër 500 viktima të trafikimit me qenie njerëzore

dritatv

Osmani: Negociatat do të transformojnë institucionet sipas standardeve europiane

dritatv

Leave a Comment