Zbulohet se kush ishin serbët që rrahën brutalisht dy kosovarët (Foto)

Autoritetet e sigurisë në Serbi kanë arrestuar huliganët serbë që rrahën brutalisht dy kosovarët pasi të njëjtit flisnin shqip në rrugët e Novi Sadit.

Indeksonline mëson se në mesin e të arrestuarve janë V. Radiq (22 vjeçar) dhe D. Radiq (23 vjeçar)

 

(Foto. D.Radiq)

Ndryshe, për sulmin ndaj kosovarëve është deklaruar edhe ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq.

“Pas një hetimi intensiv një disa shtigje, ka identifikuar të gjithë sulmuesit që rrahën dy të rinj dhe ka arrestuar katër persona të dyshuar për këtë vepër penale. Janë gjetur edhe rrobat që i kishin të veshura të dyshuarit të dielën në mëngjes me rastin e sulmit, që është e rëndësishme për vazhdim të hetimeve”, ka thënë ai.

Vlen të theksohet se njëri nga të sulmuarit, Çlirim Maloku, 19 vjeçar, gjendet në spitalin ku edhe ka kryer një operacion në kokë./Kosova Post/

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Serbia në panik nga formimi i Ushtrisë së Kosovës

Serbia vazhdon të "vajtoj" formimin e Ushtrisë së Kosovës. Zyrtarët serb po lobojnë që eventualisht të parandalojnë formimin e ushtrisë. Drejtori i Zyrës për Kosovën në...

Rrudhet lista e kandidatëve të PD për Këshillin Kombëtar

Ende pa nisur mirë punimet e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, gjatë të cilit do të zgjidhen drejtuesit e rinj në Këshillin Kombëtar të...

Basha me 5 ambasadorët: Zgjedhja e Prokurorit, puç kushtetues

Partia Demokratike e zbardhi këtë të enjte takimin që Lulzim Basha pati mbrëmjen e së mërkurës me ambasadorët e 5 vendeve të Bashkimit Europian. Kreu...

Së fundi

Zijadin Sela kryetar Absolut i Aleancës për Shqiptarët

    Me 606 vota pro dhe 1 kundër, në kongresin e parë të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, është rizgjedhur kryetar i kësaj partie. Sipas...

Qeveria detyron administratën të blejnë biletat e koncertit për bamirësi, bëhen gati listat nëpër ministri dhe bashkitë e vendit

“Ti nuk do të jesh kurrë vetëm”, hashtagu që keni parë deri më tani në postimet e...

Ja sa milionë euro humbi dhe sa fitoi Kosova nga MSA-ja

Nga Bashkim Kastrati Nënshkrimi i Marrëveshjes për Stabilizim Asocimit (MSA), ka ndikuar që Kosova të humb disa milionë euro, por në anën tjetër MSA-ja ka...