Xiaomi shet 150 mijë Redmi Y1 për 3 minuta

Xiaomi

Xiaomi të enjten lansoi modelet e reja – Redmi Y1 dhe Redmi Y1 Lite, dhe shitja e tyre e parë rezultoi me mbi 150,000 njësi të shitura në vetëm tre minuta.

Informacioni u konfirmua nga Manu Kumar Jain, Drejtor Menaxhues i Xiaomi India.

Pajisjet jashtëzakonisht të volitshme u prezantuan nga Xiaomi në Nju Delhi të enjten e kaluar, të shoqëruar nga një slogan i çuditshëm #LoveYourselfie, pasi Redmi Y1 ka një kamera 16 MP dhe LED flash në front.

Pajisja gjithashtu mund të përshtatet me dy karta SIM dhe një microSD në të njëjtën kohë.

Versioni prej 3 GB RAM kushton INR8,999 ($ 140), ndërsa varianti 4 GB RAM është INR10,999 ($ 170).

Redmi Y1 Lite më i lirë shkon për INR6,999 ($ 110) dhe vjen me një kamerë bazë selfie 5 MP./Mesazhi/

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Kryemadhi: As armët bërthamore nuk e mundin popullin shqiptar

Monika Kryemadhi foli nga selia e LSI-së pas mbylljes së protestës së opozitës, duke thënë se sot shqiptarët treguan se janë kundër politikës së...

Në Këshillin e Sigurimit diskutohet për Kosovën

Gjatë ditës së sotme Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të diskutojë për Kosovën. Kjo mbledhje e Këshillit të Sigurimit do të...

PAN-i, LDK-ja dhe Vetëvendosja duhet t’i kenë nga dy anëtarë në KQZ

Ish-anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Florian Dushi, e ka vlerësuar të paprecedent mosfunksionalizimin e KQZ-së...

Së fundi

Irani akuzon SHBA-në për krizën valutore

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, deklaroi se SHBA-të qëndrojnë pas krizës valutore në Iran e "cila dëshiron të nxisë krizën ekonomike". Sipas lajmit të agjencisë...

NYT: Soleimani organizoi takime të fshehta me EBA-në dhe Arabinë Saudite për uljen e tensioneve

Gjenerali iranian Qasem Soleimani, i vrarë në fillim të muajit janar në një sulm amerikan, pak para atentatit kishte organizuar takime midis...

Probleme në qarkullim nga dëbora, Përrenjas-Qafë Thanë kalohet me zinxhirë

Përveç Qarkut të Kukësit, reshjet e dëborës kanë krijuar probleme dhe juglindje të vendit. Reshjet e dëborës kanë krijuar probleme në qarkullim. Policia bën të ditur...