Xiaomi shet 150 mijë Redmi Y1 për 3 minuta

Xiaomi

Xiaomi të enjten lansoi modelet e reja – Redmi Y1 dhe Redmi Y1 Lite, dhe shitja e tyre e parë rezultoi me mbi 150,000 njësi të shitura në vetëm tre minuta.

Informacioni u konfirmua nga Manu Kumar Jain, Drejtor Menaxhues i Xiaomi India.

Pajisjet jashtëzakonisht të volitshme u prezantuan nga Xiaomi në Nju Delhi të enjten e kaluar, të shoqëruar nga një slogan i çuditshëm #LoveYourselfie, pasi Redmi Y1 ka një kamera 16 MP dhe LED flash në front.

Pajisja gjithashtu mund të përshtatet me dy karta SIM dhe një microSD në të njëjtën kohë.

Versioni prej 3 GB RAM kushton INR8,999 ($ 140), ndërsa varianti 4 GB RAM është INR10,999 ($ 170).

Redmi Y1 Lite më i lirë shkon për INR6,999 ($ 110) dhe vjen me një kamerë bazë selfie 5 MP./Mesazhi/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Telefonat e veshit kur je në timon, më të rrezikshëm se kur i mban me dorë!

Telefonat që nuk mbahen në dorë, paraqesin më shumë rrezikshmëri se sa telefonat e tjerë të thjeshtë që me duar ti i mban në...

Messi rikthehet tek Argjentina, përgatitje për miqësoret e radhës

Argjentina do të luajë javën e ardhshme ndeshjen miqësore me Venezuelën, që është në kuadër të përgatitjeve për “Copa America”, që do të zhvillohet...

Veteranët e luftës: Sot Kosovës iu shtua një datë e rëndësishme

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka uruar qytetarët për krijimin e Ushtrisë. “Pas shumë përpjekjeve të popullit tonë në luftërat...

Së fundi

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...