• Home
  • LAJME
  • Vuçiç takon shefin e inteligjencës ruse, diskutojnë për situatën në Ballkan
LAJME

Vuçiç takon shefin e inteligjencës ruse, diskutojnë për situatën në Ballkan

Spread the love

 

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe drejtori i Shërbimit të Jashtëm Inteligjent të Rusisë, Sergej Jevgenjeviç Narishin, kanë realizuar një takim në Beograd, ku kanë diskutuar për situatën e sigurisë në rajonin e Ballkanit, në Evropë dhe botë.

Siç thuhet në kumtesën të kabinetit të presidentit të Serbisë, dy bashkëbiseduesit janë dakorduar për vazhdimin e bashkëpunimit dhe aktiviteteve në sektorin e sigurisë dhe të inteligjencës.

Në mbledhjen e mbajtur në Presidencën e Serbisë, ka marrë pjesë edhe drejtori i Agjencisë për Siguri dhe Informacion, Bratisllav Gashiç.

Related posts

BASHKËSIA ISLAME E AUSTRISË KRITIKON MBYLLJEN E 7 XHAMIVE NGA ANA E QEVERISË

dritatv

E zhdukin me gjithë familje sapo botoi librin me të vërtetat e 11 shtatorit!

dritatv

Tusk: Për Serbinë nuk do të vendoset në Moskë, as në Bruksel

dritatv

Leave a Comment