Vuçiç: Nuk po më zë gjumi për çështjen me Kosovën

Në prag të zgjedhjeve në Serbi, presidenti Aleksander Vuçiç foli për problemin ende të pazgjidhur me Republikën e Kosovës sa i takon çështjes së dialogut.

Kreu i shtetit serb pohoi mes ironisë se aktualisht zgjidhja e problemit me Kosovën është e vetmja çështje që “po e lë pa gjumë”.

“Arsyeja e vetme pse unë s’mund të fle është Kosova. Nuk më intereson për ekonominë. Dhe ajo çfarë mund të iu them njerëzve është që do të luftojë edhe më shumë sesa në të kaluarën”, ka thënë Vuçiç.
Mes të tjerash Vuçiç tha se pret që të rritet presioni për të gjetur një zgjidhje finale Kosovë-Serbi.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Mohammad Shtayyeh, mandatar për formimin e qeverisë së re palestineze

Presidenti i Palestinës, Mahmoud Abbas ka ngarkuar me detyrën për formimin e qeverisë, Mohammad Shtayyeh, anëtarin e Këshillit qendror të Fatahut. Anëtari i Këshillit qendror...

Japoni, fillojnë provat klinike për vaksinën e parë të COVID-19

Sipas lajmit të agjencisë Kyodo, mësohet se vaksina e ADN-së e prodhuar nga kompania AnGes u aplikua tek 30 persona të shëndetshëm në spitalin...

Spanjë, rritet në 16.972 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 619 vdekje të tjera, numri i viktimave nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Spanjë arriti në 16.972, njoftoi Ministria e Shëndetësisë. Numri i të...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...