• Home
  • BALLKANI
  • Vuçiç në qershor del me “zgjidhjen për Kosovën”
BALLKANI

Vuçiç në qershor del me “zgjidhjen për Kosovën”

Spread the love

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç në muajin qershor do të bëjë publik propozimin për atë që mediet serbe dhe zyrtarë nga Beogradi e quajnë “zgjidhje e çështjes së Kosovës”.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur gazeta “danas”, duke u thirrur, siç thotë, në burime të përfaqësuesve të qarqeve diplomatike.

Sipas këtyre burimeve, propozimi i Beogradit është shtyrë për shkak të agjendës së ngarkuar të kryetarit serb.

“Vuçiç ka program shumë të ngjeshur këtë muaj. Këtë javë ai shkon në Gjermani, pastaj merr pjesë në samitin e vendeve BE – Ballkani Perëndimor në Sofje, në fund të muajit shkon për vizitë në Azerbajxhan dhe në Francë”, citohen këto burime.

Vuçiçi përsërit vazhdimisht “zgjidhja për Kosovën duhet të jetë kompromisi që do ta kënaqte edhe Serbinë”./Kosova Post/

Related posts

Xhaferi: Ligji i gjuhëve mund të shpallet edhe pa nënshkrimin e presidentit

dritatv

Ish-kryetari i Preshevës: Lugina e Preshevës kërkon bashkim me Kosovën

dritatv

Dëshmitarja: Ivanoviçin e luta për jetën e djalit

dritatv

Leave a Comment