Vuçiç në panik, Ushtria e Kosovës drejt veriut

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç, në takimin me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, ka thënë se Beogradi ka informata se trupat e Kosovës nga baza Belvedere dhe Vrella janë nisur drejt veriut të Kosovës.

“Ata përsëri morën motoranijen e njëjtë me të ciliën Thaçi ka lundruar në Ujman. Është e mundur që ata të nisen për kontroll të Liqenit dhe t’i tregojnë muskujt, duke kontrolluar  “vendkalimin e gjelbër” në veri për ta penguar çdo depërtim të mallrave serbe në vendbanimet me popullatë serbe në Kosovë”, ka thën Vuçiç.

Ai  ka, shtuar  se Serbia po e vëzhgon situatën në terren.

Për më tepër  presidenti serb Aleksander Vuçiç ka thënë se vendimi i Qeverisë së Kosovës  për ngritjen e taksës 100 për qind praktikisht pamundëson qarkullimin e mallrave serbe.

Vuçiç ka thënë se ngritja 100 për qind e taksës praktikisht pamundëson qarkullimin e mallrave serbe në Kosovë./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Gazë – Rritet në 12 numri i të vdekurve nga sulmet izraelite

Sipas një komunikate të shkruar të Ministrisë së Shëndetësisë së Palestinës numri i të plagosurve në sulmet...

Virozat e stinës, fluks fëmijësh te Pediatria e Lushnjes

“E solla se u rëndua, dy-tri ditë me temperaturë e s’mund të lihet fëmija”. Fëmija e këtij prindi është një ndër dhjetëra rastet që...

Miratohet raporti i ARKEP-it

Deputetët e Kuvendit me 47 vota për, 18 kundër dhe 6 abstenime, kanë miratuar raportin vjetor të Autoritetit Rregullator të Komunikimeve Elektronike dhe Postare. Megjithatë,...

Së fundi

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave kundër përhapjes...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon. Kosova deri më tani ka të...