BALLKANI

Vuçiç e falënderon Macron për mbështetjen rreth vazhdimit të dialogut!

Spread the love

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka falënderuar homolgun e tij francez, Emmanuel Macron për mbështetjen e tij për vazhdimin e dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës gjatë një diskutimi me delegacionin parlamentar francez.

Vuçiç falënderoi Macronin që së bashku me kancelaren gjermane Angela Merkel ndërmorën iniciativë për mbajtjen e takimit të Berlinit, poashtu edhe atë të Parisit në mbështetje të dialogut dhe gjetjes së zgjidhjes për çështjen e Kosovës si dhe stabilitetin në rajon, bëri të ditur Zyra për media e presidentit serb.

Related posts

Maqedonia e gatshme t’i japë një stimul të ri shkëmbimit tregtar me Kosovën

dritatv

Bregu: Liberalizimi i vizave për Kosovën duhet të ndodhë një orë e më parë

dritatv

Diplomatët serbë në ofensivë, çka po “ziejnë” kundër Kosovës?

dritatv

Leave a Comment