Vrasja e 32-vjeçarit në Bulqizë, familjarët kërkojnë drejtësi: Një banor i fshatit ka bashkëpunuar në krim. S’kemi besim tek policia

Ka kaluar një vit nga gjetja e trupit të pajetë të 32-vjeçarit Artur Lleshi në një tunel në fshatin Gjuras të Bulqizës, por ende nuk është gjetur autori i vrasjes.
I afërmi i viktimës, Njazi Lleshi hedh dyshime se 32-vjeçarin mund ta ketë vrarë një banor në fshatin Gjurë, emrin e të cilit nuk e bën të ditur.

“Pas 9 muajsh ai është gjetur 100 metër thellë në tunel i mbuluar. Dyshimet tona janë që është një bashkëpunëtor prej katundit që mund ta ketë bërë këtë veprim dhe ne kërkojmë që ky person të zbulohet”, deklaron i afërmi i viktimës.

Njazi Lleshi thotë se shpresat për drejtësi nga shteti janë shuar. Ai pohon se organet përgjegjëse nuk po bëjnë asgjë për gjetjen e autorit të vrasjes së Artur Lleshit.

“Unë e kërkoj si kushëri, të më ndihmojnë të gjendet autori i kësaj ngjarjeje. Policia e ka mbyllur çështjen. Nuk kam besim tek policia”, deklaroi Lleshi.
32-vjeçari Artur Lleshi humbi kontaktet me familjaret e tij në prill të 2018. Artur Lleshi ishte nisur drejt Maqedonisë ku punonte prej 3 vitesh në Gostivar si çoban por nuk u kthye më. Pak muaj më vonë më 30 dhjetor të 2018, trupi i 32-vjeçarit u gjet i pajetë nga banorë të zonës dhe me shenja plumbash në një tunel të fshatit Gjuras të Bulqizës.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Bullizmi! Fenomeni me të cilin mund të përballen edhe fëmijët tuaj, dhe ju mund të mos jeni në dijeni!

Çdo ditë, 10 vjeçari Seth i kërkon nënës së tij më shumë lek për drëken e ndërkohë ai duket i dobët si shkop e...

Gjendet i pajetë në dhomën e hotelit në Sarandë një doganier, kërkohej prej katër ditësh

Një doganier është gjetur i vdekur në doganën e Qafë-Botës. “BalkanWeb” raporton se doganieri është gjetur i...

Haradinaj: Deri më 2019 do të zgjidhet çështja Kosovë-Serbi

Kryeministri Ramush Haradinaj nga Uashingtoni, ku po qëndron për vizitë ka vlerësuar të arriturat e Kosovë në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë. Në intervistë...

Së fundi

Meta takon Avdullah Hotin: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë – Serbi, forcat politike të Kosovës të jenë të bashkuara

Presidenti i republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryeministrin Avdullah Hotin, i cili ka ardhur për vizitë në Tiranë. Meta shprehet se i...

Britania e Madhe nuk hap kufijtë me Shqipërinë, ja 57 vendet për të cilat prej 10 korrikut nuk aplikohet karantinimi i detyrueshëm

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to. Kjo do të thotë se kufiri ajror mes...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...