• Home
  • KOSOVA
  • Vjen një lajm i mirë nga pika kufitare në Merdare
KOSOVA

Vjen një lajm i mirë nga pika kufitare në Merdare

Spread the love

 

Në pikë kalimet kufitare në hyrje dhe dalje të territorit të Kosovës, gjendja sot është përmisuar dhe pritjet janë më të shkurta.

Sipas Qendrës për Menaxhim Kufitar, në të dhënat e fundit, në pikë kalimin kufitar në Merdare, pritjet për të hyrë  dhe dalë nga territori arrijnë deri në 20 minuta, kurse  kolonat 20-30 metra, shkruan Indeksonline.

Në pikën kufitare të Vërmicës qytetarët  në hyrje si dhe dalje po presin afërsisht 10 deri 20 minuta.

Më poshtë keni tabelën me të gjitha pikat kufitare të Republikës së Kosovës.

Related posts

Avni Tafili i premton qytetarëve ndrrimin e pushtetit në qytetin e tyre

dritatv

Rahoveci do të nderojë ditën e Çlirimit me aktivitete të shumta

dritatv

Hoxhaj pesimist, nuk pret njohjen e Kosovës nga pesë vendet e BE-së

dritatv

Leave a Comment