VIDEO/ Protesta e banorëve te “Astiri”, Policia e Shtetit blindon zonën, kalon në gatishmëri të plotë

Banorët e zonës së “Astirit” vijojnë rezistencën për të mbrojtur shtëpitë e tyre.  Gjatë mbrëmjes së kaluar Partia Demokratike tha se Policia me urdhër të Ramës dhe ministrit të Brendshëm ka arrestuar dhe ka ushtruar presion ndaj qytetarëve.

Teksa banorët kanë lajmëruar sërish protestë në orën 18:30, Policia e Shtetit nga ana tjetër  ka shtuar forcat në terren. Kjo  faktohet edhe nga pamjet e mëposhtme, ku shihen forca të shumta policie që ndodhen në terren.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Opozita turke: Blerja e sistemit S-400 “masë për siguri”

Zëvendëskryetari i partisë turke opozitare IYI dhe deputet në Parlamentin turk, Yavuz Ağıralioğlu, ka deklaruar se blerja e sistemit S-400 nga Turqia është një...

Erdogan: Ftoj SHBA-të të heqin dorë nga njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, në cilësi të kryesuesit aktual të Organizatës për Bashkëpunim Islam dhe presidentit të Turqisë, i ka bërë thirrje opinionit...

Ngatërron pedalin e frenave me të gazit dhe përfundon…(Video)

Një shofere ka përfunduar në lumë në New Yorsey pasi shkeli aksidentalisht pedalin e gazit në vend të frenave. Ngjarja ndodhi në Hackensack dhe shoferja...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...