SHQIPERIA

VIDEO/ Protesta e banorëve te “Astiri”, Policia e Shtetit blindon zonën, kalon në gatishmëri të plotë

Spread the love

Banorët e zonës së “Astirit” vijojnë rezistencën për të mbrojtur shtëpitë e tyre.  Gjatë mbrëmjes së kaluar Partia Demokratike tha se Policia me urdhër të Ramës dhe ministrit të Brendshëm ka arrestuar dhe ka ushtruar presion ndaj qytetarëve.

Teksa banorët kanë lajmëruar sërish protestë në orën 18:30, Policia e Shtetit nga ana tjetër  ka shtuar forcat në terren. Kjo  faktohet edhe nga pamjet e mëposhtme, ku shihen forca të shumta policie që ndodhen në terren.

Related posts

Grida Duma: Pr/buxheti i qeverisë, antisocial

dritatv

930 tërmete për një muaj, lëkundja e fundit te Kepi i Rodonit

dritatv

Meta: Gratë dhe vajzat në shkencë, garanci e barazisë gjinore

dritatv

Leave a Comment