Video/ Përplasje e fuqishme në autostradën Fier-Lushnje, kamioni me kripë përfundon i përmbysur anës rrugës

Një aksident ka ndodhur në autostradën Fier-Lushnje. Mësohet se një kamion, me targa Kosove, i cili transportonte kripë, është përplasur me një autoveturë, tip “Mercedes Benz”, në zonën e njohur si Vajkan, në këtë autostradë.

Siç mund ta shihni dhe në videon që gazetari Ervis Kuçi sjell në redaksinë e “BalkanWeb”, nga përplasja kamioni ka përfunduar i përmbysur në pjesën anësore të rrugës, por fatmirësisht nuk ka pasur dëme në njerëz.

Pranë vendit të ngjarjes ka shkuar policia rrugore, e cila po kryen të gjitha veprimet për të gjetur shkaqet e këtij aksidenti, e ndërsa momentalisht kamioni i ngarkuar me kripë, ndodhet i përmbysur anës rrugës.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Pranga 42-vjeçares serbe në Muriqan, ishte në kërkim ndërkombëtar

Një grua e shpallur në kërkim ndërkombëtar, është vënë në prangat e policisë kufitare në Muriqan, me qëllim ekstradimi. Olivera Pavloviç, 42 vjeçe, banuese në...

Turqi, rruga më e rrezikshme në botë pritet të bëhet atraksion turistik

Një rrugë malore mes provincave Trabzon dhe Bayburt në verilindje të Turqisë, e cila është cilësuar si "rruga më e rrezikshme në botë", do...

Partitë pajtohen se duhet të bëhen reforma zgjedhore

Për shkak të parregullsive, të cilat që i kanë përcjellë proceset zgjedhore në Kosovës, partitë politike që kanë ulëse në Kuvendin e Kosovës, kanë...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...