Video me kokainë/ Kryebashkiaku i Bulqizës del nga SPAK: E ka në dorë drejtësia, ik tani!

“Kemi kohë të bisedojmë herë tjetër. E ka në dorë drejtësia. Nuk kam asnjë koment”- kjo ishte deklarata e vetme që tha Lefter Alla pas insistimit të vazhdueshëm të gazetarëve, për videon ku prtenedohet se ai po konsumon lëndë narkotike në në një lokal.

Ndërkaq avokati i tij, Petrit Isamili, i pyetur nga gazetarët u shpreh se ngjarja pritet të qartësohet:

“Nuk dha asnjë deklaratë. Pritet të sqarohet. Video shihet se është montazh.”- u shpreh ai.

Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla është bërë tema kryesore e debateve politike por jo vetëm, pas daljes së një videoje ku mendohet se është pikërisht ai duke marrë drogë, ndërsa mësohet se ndaj tij SPAK ka nisur hetimet për të verifikuar çdo detaj mbi çështjen.

SPAK ka nisur hetime kryesisht për Allën ndërsa pritet që ky i fundit të japë sqarime për pamjet që u publikuan.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Daçiç: Askush s’e di kur do të arrihet marrëveshja me Kosovën

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç thotë se askush nuk mund të parashikojë se kur do të arrihet marrëveshja ndërmjet Serbisë e...

Foto/Berisha dhe Mediu takim pune me këshilltarin e Donald Trump

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka publikuar një foto pune së bashku me Këshilltarin  e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald...

Tritoli ndaj makinës së prokurorit në Vlorë, reagon Shoqata e Gjyqtarëve: Cenimi i jetës i papranueshëm, të zbardhet ngjarja!

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë ka reaguar pas tritolit që iu vu sot makinës...

Së fundi

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

  Disa thonë pesë në ditë, të tjerët paralajmërojnë që assesi të hamë më shumë se një. Në të vërtetë, sa arra braziliane na nevojitet, nëse...

Veprimet që do t’ua largojnë negativitetin!

Jeta juaj nuk është gjithmonë e përsosur. Ndonjëherë mendimet negative mund të mbyten në mendjen tuaj dhe disi ju ndryshojnë për të perceptuar botën negativisht. 1.Zgjedhjet Çdo...

Mbante pistoletë dhe fishekë me vete, pranga 25-vjeçarit

Një i ri është vënë në pranga në Elbasan pasi qarkullonte me armë zjarri. Pas kontrollit rezultoi se shtetasi me iniciale A.Z, krahas pistoletës,...