VIDEO/ Mbani të qeshurën… Po flet deputetja që zëvendësoi Bashën në Kuvend

Kuvendi diskutoi dhe miratoi sot ligjin për Korporatën e Investimeve. Një nga deputetet që mori fjalën në seancë ishte edhe Majlinda Halilaj, e cila është pjesë e Kuvendit, pasi deputetët e PD-së dogjën mandatet.

Halilaj renditej e 47 në Tiranë dhe kur pranoi mandatin e deputetes, zëvendësoi kreun demokrat Lulzim Basha.

Në CV-në e saj të dorëzuar në Kuvend thuhet se ka mbaruar arsimin e Lartë, por nuk jepen më shumë detaje ndërsa shtohet se ka 13 vjet punë.

Ndoshta kjo është hera e parë që Halilaj fliste nga foltorja e Kuvendit dhe emocionet mund të mirëkuptoheshin, por në fakt fjalimi i saj s’kishte lidhje me gjuhën shqipe.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Bylykbashi: Kolegj Zgjedhjesh apo Vjedhjesh? Sot e marrim vesh!

Përmes një postimi në facebook, ish deputetit i PD, Oerd Bylykbashi ka reaguar lidhur procesin në Kolegjin Zgjedhor, i  cili sot vendos për kërkesën...

Gjermania shton kontrollet kufitare për shkak të sulmit në Strasburg

Ministria e Punëve të Brendshme e Gjermanisë bën të ditur se është forcuar kontrolli i kufirit pas sulmit të së martës në mbrëmje në...

Huawei lë pas Apple, i dyti më i shitur në botë

  Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Apple e duke u bërë “smartphone” i dytë më i shitur në botë. Prodhuesi...

Së fundi

MSh pranon nga UNICEF-i 3.6 tonelata furnizime mbrojtëse për personelin shëndetësor

Një dërgesë me furnizime profesionale mbrojtëse dhe mjekësore të siguruara nga UNICEF-i arritën sot në Prishtinë, si pjesë e mbështetjes së UNICEF-it në Kosovë...

SHBA, 921 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19

Numri i viktamve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 6.058, pasi 921 persona kanë humbur jetën vetëm në...

Vdesin edhe dy persona nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Dy viktima të reja nga koronavirusi janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut. Viktimat janë dy burra, njëri i moshës 68 vjeç nga Tetova dhe tjetri...