KOSOVA

VIDEO/ Ja si policia e Kosovës ndaloi hyrjen në kufi të skuadrës serbe

Spread the love

Ashtu siç kishte njoftuar më parë, policia e Kosovës nuk ka lejuar hyrjen në territorin e saj të skuadrës së Crvena Zvezda.

Pavarësisht se vizita e saj për të zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër ekipit ilegal Trepça në Zveçan, nuk ishte lejuar nga autoritetet kosovare, klubi i Beogradit kishte vendosur të luante këtë transfertë.

Por udhëtimi i skuadrës është ndërprerë në pikën kufitare të Jarinjës, ndërsa autobusi me të cilin udhëtonin futbollistët dhe stafi teknik janë kthyer mbrapsht. Pamjet janë publikuar nga klubi i Crvena Zvezda, ndërsa janë shoqëruar me reagime negative nga mediat serbe.

Related posts

Haradinaj: Raportet tona miqësore me partnerët kanë për bazë sinqeritetin, jo servilizmin

dritatv

Haradinaj, Tahiri dhe Hoxha takohen sot, diskutohet procesi i liberalizimit të vizave

dritatv

Deputetët kërkojnë raport nga drejtori i AKI-së, për gjendjen në veri

dritatv

Leave a Comment