VIDEO/ Everton çmonton United, largon “djajtë” nga zona Champions

Rinovimi i Solskjaer nuk ka efektin që drejtuesit e Man.United shpresonin, fillimisht Barcelona i likuidoi nga Champions League ndërsa tani kualifikimi për në turneun më të rëndësishëm në europë bëhet edhe më i vështirë. “Djajtë e kuq” pësuan një disfatë të rëndë në transfertë përballë Everton, një humbje me “poker” golash që lë një shije të keqe.

United nuk arriti për asnjë moment të futej në lojë pësuan një gol të shpejtë pas vetëm 13-mintuash lojë ndërsa Sigurdsson dyfishojë shifrat në të 28-tën. Solskjaer e nisi pjesën e dytë me dy zëvendësime të shpejta por që nuk kishin asnjë efekt. Në harkon kohorë të dhjetë minutave, Everton shënoi dhe dy gola të tjerë duke kompletuar “pokerin” e golave.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Bundesliga/ Bajern tre pikë dhe kryeson i vetëm, Gjasula dhe Paderborn arrijnë fitoren e parë

Janë mbyllur pjesa dërrmuese e ndeshjeve të kampionatit gjerman, që kanë prodhuar verdikte të cilat kanë çuar...

SHBA deklaratë lidhur me raportin e OKB-së për vrasjen e Khashoggit

Washington Administrata e SHBA-ve ka theksuar se po "shqyrtojnë nga afër" raportin e përgatitur nga Kombet e Bashkuara (OKB) në lidhje me vrasjen e gazetarit...

E thotë Haliti: PDK-ja për dy ditë mund ta çojë vendin në zgjedhje

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe deputet i PDK-së, Xhavit Haliti, ka thënë de partia e tij mund ta dërgojë vendin në zgjedhje...

Së fundi

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...

Reagon Policia e Shtetit ndaj sistemit TIMS jashtë funksionit

Policia e Shtetit ka reaguar pas një lajmi, se është dëmtuar sistemi TIMS dhe nuk funksionon. Në lidhje me ngjarjen Policia sqaron se “Në datë...

Çavuşoğlu: Solidariteti me Afrikën, më i nevojshëm se kurrë më parë

"Kushtet e papara të shkaktuara nga pandemia COVID-19 në gjithë botën e bëjnë solidaritetin e simbolizuar nga Dita e Afrikës edhe më të rëndësishëm...