Video/ Dëgjoi zhurmë të pazakontë në motor, e tmerrshme çfarë gjen brenda kamionit

Shoferi i një kamioni kishte dilema nëse motori po i prishej derisa po udhëtonte pasi bënte një zhurmë të pazakontë, kështu vendosi të ndalet në skaj të rrugës për të parë se çfarë po ndodhë – kur hapi kapakun u habit kur brenda pa pitonin mbi 4 metra e gjysmë.

Ai menjëherë kërkoi ndihmë nga mekaniku Wynand Bloem, 31-vjeç, që pa u menduar dy herë e nxori nga motori pitonin gjigant të cilin më pas e shtrinë në asfalt.

Kjo ngjarja e pazakontë raportohet të ketë ndodhur në provincën Limpopo në Afrikën e Jugut, kurse Wynand vendosi që pitonin që e nxori nga motori ta dërgojë në xhungël, edhe pse i janë nevojitur hiq më pak se katër orë që ta nxjerrë të gjallë nga kamioni.

Videoja amatore shfaq këtë moment dhe për pak minuta është shpërndarë në masë të madhe, duke marrë milionë shikime.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kjo është mënyra si ta ndaloni gjakëderdhjen për 10 minuta

    Nga prerjet e lehta në kuzhinë teksa gatuani e deri tek plagët e thella, ekziston një erëz “magjike” që do të ndalojë gjakderdhjen. Piper i...

Mourinho 100 milionë euro për Koulibaly

Portugezi me ngulm po kërkon një lojtarë për qendrën e mbrojtjes, që nga vera e kaluar, kur kërkesat e tij u injoruan nga bordi...

“SHBA provokoi Turqinë duke u siguruar armë kurdëve”

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, deklaroi se SHBA-të provokuan Turqinë duke siguruar armë për kurdët në Siri. Në një konferencë për...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...