VIDEO/ Dani Alves kthehet në “shtëpi”, tifozët e presin si hero

Megjithëse kishte oferta dhe shumë mundësi të vazhdonte karrierën e tij në skuadra të mëdha të Europës, Dani Alvesh preferoi të kthehej aty ku nisi gjithçka. Në moshën 36-vjeçare mbrojtësi pranoi transferimin te Sao Paolo, një levizje që është vlerësuar nga tifozët e skuadrës braziliane.

Mijëra prej tyre i kanë rezervuar një pritje spektakolare futbollistit që mban rekordin si më i titulluari në histori.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Stamboll, fillon konferenca e 2-të ministrore turko-afrikane

Mëngjesin e sotën në Stamboll ka filluar konferenca e dytë ministrore turko-afrikane, në të cilën marrin pjesë 19 shtete afrikane dhe Turqia. Konferenca u organizua...

Humbja ndaj Romës, ndeshja e fundit për Iniestan

    Ndeshja kundër Romës, mbrëmë të cilën Barcelona e humbi me rezultat 3 me 0, rezultat i cili i eliminoj ekipi katalunas nga Liga e...

Aksident në Elbasan, merr flakë nga një makinat

Dy automjete janë përfshirë në një aksident rrugor në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Thanë në...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...