VIDEO/ Atalanta shkruan historinë, festa e tifozëve “djeg” qytetin

Askush nuk e besonte në fillim të sezonit, por Atalanta shkruajti historinë, duke siguruar një vend mes më të mëdhenjve të Europës. Skuadra e drejtuar nga Gianpiero Gasperini do të luajë për herë të parë në Champions, një arritje që përfshiu në festë të gjithë qytetin e Bergamos.

Menjëherë pas vërshëllimës së fundit që vulosi fitoren 3-1 kundër Sassuolo, mijëra tifozë zbritën në rrugë dhe sheshet kryesore. Festimet e tyre kapën kulmin kur pas mesnatës skuadra u kthye nga transferta, për t’iu bashkuar tifozëve të saj. Futbollistët dhe trajneri Gasperini u pritën si heronj, ndërsa pjesë e triumfi të Atalantës janë edhe dy lojtarët e kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti dhe Ertrit Berisha.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Pak nga protesta, Basha tjetër mesazh për shqiptarët: Asnjë hap pas

Pak orë përpara protestës së nëntë kombëtare të opozitës, kryetari Lulzim Basha publikon një tjetër video mesazh për shqiptarët, ndërsa i fton ata në...

Vuçiç: Kurrë, askush nuk na ka ofruar korrigjim kufijsh apo ndarje të Kosovës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, ka thënë se askush dhe asnjëherë nuk i ka ofruar korrigjim të kufirit,...

Nga cila sëmundje rrezikoheni nëse hiqni qimet në hundë?

Qimet në hundë janë problemi i përditshëm i të gjithëve, si për femrat ashtu dhe për meshkujt. Këshillohen shumë metoda për heqjen e qimeve në...

Së fundi

BE reagon kundër SHBA-së për dënimin me vdekje

Në një deklaratë me shkrim nga zyra e Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian (BE) për Marrëdhënie me Jashtë dhe Politika të Sigurisë, Josep...

Xhaçka dhe Yuri Kim vizitë në Bazën Detare të Pashalimani

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka me anë të një postimi në Facebook ka shpërndarë disa foto nga vizita e saj së bashku me ambasadoren...

Amerika Latine do të ketë 230 milionë të varfër deri në fund të vitit 2020

Raporti thotë se me rënien drastike të turizmit, tkurrja e madhe ekonomike dhe ulja e remitancave për shkak të pandemisë do të lërë 45...