SHQIPERIA

Vetingu në Polici, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës

Spread the love

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar këtë të enjte me 79 vota kundër dekretin e Presidentit e vendit Ilir Meta për vetingun në polici.

Kreu i grupit parlamentar të PS-së. Taulant Balla dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj gjatë fjalës së tyre në Kuvend  bën thirrje që deputetët të votojnë  rrëzimin e dekretit të Metës.

Ata u shprehën se ky proces është shumë i nevojshëm dhe duhet të nisë sa më shpejt.

Related posts

Emigracioni, ja sa shqiptarë u ndaluan në dy muaj, të shkonin në BE

dritatv

Shëngjin, dy të plagosur si pasojë e rënies së një masivi gurësh

dritatv

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, Duncan Norman

dritatv

Leave a Comment