• Home
  • KOSOVA
  • Veseli optimist se Vetëvendosja e ka ndryshuar mendjen për demarkacionin
KOSOVA

Veseli optimist se Vetëvendosja e ka ndryshuar mendjen për demarkacionin

Spread the love
Kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar që beson se deputetët e Vetëvendosjes do të votojnë pro marrëveshjes së kufirit të Kosovës me Malin e Zi.
Veseli, në deklarimin e tij për media, pas takimit të kryesisë së Kuvendit ka thënë se është optimist se tashmë deputetë e kësaj partie e kanë ndryshuar mendjen sa i përket demarkacionit.

Ai ka folur edhe për caktimin e vazhdimit të seancës për votimin e Demarkacionit. Ka thënë se do të ndodhë shumë shpejt dhe se është koha t’i jepet fund izolimit të kosovarëve.

Megjithatë në këtë takim të kryesisë, Veseli tha se është diskutuar çështja e rregullores së re të kuvendi, përderisa nuk është prekur mundësia e caktimi të një date të re për seancën për ratifikimin e marrëveshjes Kosovë – Mal i Zi.

Related posts

Shkollat serbe në Kosovë, me “zemrën” në Beograd: aty ku mësojnë zi e ma zi për shqiptarët

dritatv

Qeveria thotë se do ta shqyrtojë kërkesën për krijimin e komunës së Reçanit

dritatv

Zbulohet arsyeja pse duhet të konsumoni tranguj

dritatv

Leave a Comment