Veseli: Kur kemi vizion dhe qëllim të mirë, suksesi nuk mungon

Në ceremoninë e nënshkrimit të Udhëzimit Administrativë për rregullimin dhe unifikimin e çmimit të barnave, Kryparlamentari Kadri Veseli deklaroi se qytetarëve dhe farmaceutikëve do të ju mbrohen 10 milionë euro të cilat janë abozuar tash e për disa vite për shkak të kontrabandimit të barnave.

Sipas Veselit, kur ka vizion dhe qëllim të mirë mund të arrihet gjithqka pavarësisht pengesave.

“Nuk ka asnjë gjë më mirë se sa me qenë sa ma afër personave që kanë nevojë. E kemi qëllimin e pastër dhe dim se si ta bëjmë këtë. Me këtë qeverisje të ministrit së bashku me organizatorët, arrihet ky qëllim dhe ky vizion për një sukses më të ndritur. Është e vërtetë që do të kemi pengesa dhe vështirësi drejt rrugës së drejtë, por i them ministrit të vazhdon në këtë mënyrë. Kjo po arrihet, 10 milonë euro do të fitohen për njerëzit në nevojë. Kemi menimizim të shpenzimeve dhe kjo është një gjë mjaftë e mirë”, u shpreh Veseli.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

KPK shkarkon drejtuesin e Prokurorisë Lushnjë

Një tjetër drejtues Prokurorie ka “ngelur” në procesin e Vettingut, duke u shkarkuar nga KPK. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra drejtuesin e...

Bilanci i përmbytjeve; mbi 3000 banesa dhe rreth 8000 ha nën ujë

Mbi 3300 banesa nën ujë, 40 biznese, 10,200 hektarë tokë të përmbytyra dhe afro 5,800 hektarë të tjerë me prani uji, kryesisht në Fier...

Durrës :Gjendet një kufomë seksit femër e paidentifikuar

Policia e Durrësit ka reaguar përmes një njoftimi zyrtar në lidhje me trupin e pajetë që është gjetur sot në det. Sipas bluve, kufoma...

Së fundi

Lajme dt: 06/07/2020

https://youtu.be/r_mKEqImrIc DRITA TV LAJME 6 7 2020 EDICIONI 1 Katër ditë pas ngjarjes tragjike, forcat zjarrfikëse janë rikthyer në shtëpinë e familjes Josifi! Trendi i shtuar i...

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri. Sipas mediave vendase,...

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një deklaratë nga forcat e armatosura gjermane,...