• Home
  • SHQIPERIA
  • Verifikimi i integritetit të zyrtarëve, Marku emëron Arqile Koçën
SHQIPERIA

Verifikimi i integritetit të zyrtarëve, Marku emëron Arqile Koçën

Spread the love

Arqile Koça do të jetë drejtori i ri i Marrëdhënieve Juridiksionale me Jashtë, duke zëvendësuar në këtë post, Rovena Gashin. Do të jetë Koça, i cili deri tani ka qënë prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme që do të merret dhe me verifikimin e integritetit të zyrtarëve të lartë.

Ndërkaq, Gashi, emërohet prokurore pranë sektorit të dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme. Ky është edhe ndryshimi i parë në stafin drejtues të organit të akuzës.

Koça ka qënë anëtar i Këshillit të Prokurorisë për tre vjet nga 2005 deri në 2008./Top Channel/

Related posts

Vijon transformimi tek Pazari i ri, Veliaj: E lidhim me sheshin “Skënderbej”

dritatv

Sherr me thika mes rojeve private, dy të plagosur

dritatv

Artan Hoxha zbulon në “Top Talk” provën që Tahiri dorëzoi te Krimet e Rënda

dritatv

Leave a Comment