Vdes tragjikisht në Gjermani 26-vjeçari nga Kosova

Një djalë i ri 26 vjeç me origjinë nga Kosova ka vdekur tragjikisht në Gjermani. Mësohet se viktima është Arif Zekaj me prejardhje nga Jabllanica.

Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kanë dhënë familjarët. I riu jetonte me familjen në shtetin gjerman, kurse bëhet me dije se ishte vëllai i vetëm i 3 motrave.

Ky nuk është rasti i vetëm i aksidenteve dhe rasteve tragjike në shtetin gjerman me protagonistë të rinj shqiptarë, kryesisht nga Kosova. Nuk kanë munguar rastet kur viktima kanë qenë edhe të mitur.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Sulmi terrorist në Zelandën e Re ishte 11 shtatori i dytë”

Gamal Fouda, imami i xhamisë Al Noor e cila u përball me sulmin terrorist muajin e kaluar në Zelandën e Re tha se "Sulmin...

Malavi do të marrë 9 milionë dollarë borxh nga FMN për luftën me COVID-19

Malavi, një nga vendet më të varfra të Afrikës, në kuadër të luftës kundër koronavisurit të ri (COVID-19) do të marrë 9 milionë dollarë...

Video/ Kryeministri Rama në Itali, pritet me ceremoni shtetërore

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Itali. Shefi i qeverisë shqiptare...

Së fundi

Lajme dt: 06/07/2020

https://youtu.be/r_mKEqImrIc DRITA TV LAJME 6 7 2020 EDICIONI 1 Katër ditë pas ngjarjes tragjike, forcat zjarrfikëse janë rikthyer në shtëpinë e familjes Josifi! Trendi i shtuar i...

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri. Sipas mediave vendase,...

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një deklaratë nga forcat e armatosura gjermane,...