Valdete Daka: Votat e dërguara me zarf do t’i trajtojmë sipas ligjit

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se votat e dërguara me zarf do të trajtohen sipas ligjit të zbatuar deri tani.

Kështu ka thënë ajo gjatë mbledhjes së radhës që është zhvilluar nga ky komision, duke kërkuar që mos të bëhet presion nga mediat apo partitë politikë.

“Nuk është e drejtë që të kërkohet një përgjigje nga Besniku në këtë moment. Ai e di punën e vet. Ashtu si i ka trajtuar aplikacionet, si i ka analizuar, si i ka refuzuar dhe trajtuar; njësoj do t’i trajtojë edhe zarfet të cilat kanë ardhur”.

“Ashtu do t’i trajtojë edhe ato zarfe sipas ligjit të cilin e ka zbatuar deri tani”.

“Unë kam shumë besim në Besnikun dhe njësinë dhe pres që ndaj të njëjtit mos të bëhet asnjë lloj presoni sepse ai e di punën e tij dhe ne duhet ta lejojmë atë që ta kryejë punën e tij”.

“E kemi edhe një institucion tjetër që mund të vendosë pastaj – është PZAP me 10 gjyqtarë që pastaj i trajtojnë ato ankesa. Pas asaj e kemi edhe Gjykatën Supreme në fund.

Për t’u informuar më shumë rreth këtij takimi, klikoni në linkun e mëposhtëm.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

LSI: Dënojmë dhunën! Të vendosur në kauzën tonë

Klajda Gjosha nga LSI dënoi dhunën, sipas saj, të ushtruar nga policia gjatë protestës së të hënës nga opozita. “Dënojmë me shumë forcë dhunën e...

Vjen reagimi i ashpër nga Rusia për taksën

  Taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës ka nxitur reagim të madh. Pas Beogradit dhe BE-së, ka reaguar edhe Rusia. Bashkimi Europian duhet...

Studentet nga Turqia vizituan institucionet turke në Kosovë

Në kuadër të "Programit të Shkëmbimit të Përvojave" të Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), grupi i studenteve nga Turqia që disa ditë...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...