UEFA dritë jeshile për turneun e tretë

Unioni i Federatave Europiane të Futbollit (UEFA) është në përgatitje të një turneu të tretë pas Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Europës.

Andrea Agnelli, kryetari i Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA), pas takimit të ECA në Kroaci, tha se UEFA ka dhënë dritë jeshile për një turne të tretë duke filluar nga sezoni 2021-22.

Ai theksoi se sistemi aktual ka nevojë për modernizim. Me organizimin e turneut të 3-të pritet që numri i klubeve që do të marrin pjesë në kampionatet europiane të arrijë në 96.

Në fazën grupore të UEFA Ligës së Kampioneve gjenden 32, ndërsa në Ligën e Europës 48 klube./Rtv Drita/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Agresioni i Izraelit kundër popullit të Palestinës vazhdon

Lëvizja palestineze Hamas theksoi se bombardimi i një pike në veri të Gazës nga Izraeli është vazhdim i agresionit kundër popullit të Palestinës. Zëdhënësi i...

Basha: Në Shqipërinë e vërtetë ka varfëri dhe nuk ka punë

  Kreu i Partisë Demokratike në një postim në Facebook shprehet se në Shqipëri nuk ka punë. Duke publikuar shifra zyrtare të familjeve në ndihmë...

Haziri paralajmëron se në vjeshtë mund të ketë zgjedhje të reja

  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka bërë me dije se mosarritja e konsensusit të gjerë politik rrezikon procesin e dialogut me...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...