U shkatërrua nga tërmeti, Besa Shahini: Mësimi te “shkolla Emin Duraku” do bëhet me dy turne, pjesa e dëmtuar do përdoret…

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, njofton se shkolla “Emin Duraku”, në Tiranë, qëndron e hapur, ndonëse është dëmtuar nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, ministrja thekson se mësimi në këtë shkollë do të zhvillohet me dy turne, pasi pjesa e dëmtuar nga tërmeti nuk do të përdoret.

“Vendimin për të hapur një shkollë apo për ta mbajtur të mbyllur e kemi marrë pas vlerësimit të inxhinierëve bashkiakë dhe Institutit të Ndërtimit. Rrjedhimisht, shkolla “Emin Duraku” Tiranë qëndron e HAPUR dhe do të punojë me dy turne sepse në pjesën më të madhe është plotësisht në rregull. Pjesa e dëmtuar nuk do të përdoret deri në sanimin përfundimtar të saj nga Bashkia”, shkruan ministrja Shahini.

foto galeri
- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Gjendet e mitura që ishte zhdukur dje në qytetin e Durrësit

Policia e Durrësit ka njoftuar se është bërë e mundur gjetja e vajzës 12-vjeçare që ishte zhdukur gjatë ditës së djeshme. Lajmi për zhdukjen e...

SHBA/ FBI në ndjekje të biologes ushtarake kineze, e strehuar në konsullatën e San Francisko-s

Një biologe ushtarake kineze është bërë një tjetër arsye për tensionin midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës pas mbylljes së zyrës diplomatike në Houston. E dyshur se...

City, akord “faraonik” me kompaninë gjermane “Puma”

Manchester City pasurohet edhe më shumë falë kontratës së sponsorizimit me kompaninë e veshjeve sportive “Puma”. Kjo e fundit do të sponsorizojë edhe skuadrat e...

Së fundi

Hoti flet pas futjes së xhandarmërisë serbe në Karaçevë: Do të veprojmë sipas Kushtetutës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur mbi ngjarjen e djeshme në Karaçevë të Kamenicës, ku xhandarmëri serbe janë parë të hyjnë në atë...

Gjendet trupi i pajetë i një 48-vjeçare në lumin e Vjosës

Shtetasja me inicialet L.M është gjetur e vdekur buzë lumit Vjosë pranë Memaliajt këtë mëngjes. 48 vjeçarja vuante nga probleme të shëndetit mendor prej vitesh...

Lajmet dt: 07/ 08/ 2020

https://youtu.be/aZZtwsDU6Co Ngjarja horror e ndodhur në Buçimas të Pogradecit ka tronditur mbarë opinionin publik.Ndërsa sot në banesën e Firdes Çekiçit janë hapur dyert e mortit...