Twitter ka përdorur numrat e telefonit të përdoruesve, kjo është arsyeja!

Një postim të bërë vet nga Twitter, dhe duke kërkuar falje që ka ndodhur deklaruan se kanë përdorur numrat e telefonave për të targetuar reklamat

“Na vjen keq që ka ndodhur kjo gjë”.

Të martën njëra nga platformat më të mëdha që që rradhitet e treta për nga përdorimi pas Facebook dhe Instagram, ka deklaruar se paqëllim ka përdorur numrat e telefonave dhe email-at për qëllime të reklamave.

Sipas tyre asnjë informatë personale nuk është shpërndarë me kompaninë dhe partnerët e dorës së tretë, raporton “The Verge”, transmeton lajmi.net.

Ata deklaruan se ky problem tashmë është adresuar për tu rregulluar.

Në një postim Twitter ka shkruar, “Ne kërkojmë shumë falje që ka ndodhur kjo gjë dhe janë duke u marr hapa për tu siguruar që kjo gjë nuk do të ndodh më.” 

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Turqi, gjendet “dekret” i lashtë mbi 2 mijë vjet

Në Turqinë veriperëndimore është gjetur një mbishkrim 2.200 vjeçar që përmban një dekret prej 22 vargjesh. Dekreti është gjetur në qytetin antik Antandros, i themeluar...

Kubë, 39 të plagosur nga shpërthimi në depon e fishekzjarrëve

39 persona mbetën të plagosur, tetë prej të cilëve rëndë, nga shpërthimi i qindra fishekzjarrëve në qytetin verior kuban Remedios. Ngjarja e rëndë u raportua...

Zjarri në Athinë, jep dorëheqje ministri i Mbrojtjes Civile

  Vetëm pak ditë pas zjarrit katastrofik që përfshiu disa zona të Athinës, qeveria Tsipras ka bërë hapin e parë drejt marrjes së përgjegjësisë. Kështu kryeministri...

Së fundi

Tërnava: Për dy ose tre ditë mund të fillojë hapja e xhamive

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, në një intervistë për RTV Dukagjinin ka deklaruar se rënia e numrit të infektuarve në...

Iran, shkon në 7.451 numri i të vdekurve nga COVID-19

Televizioni shtetëror iranian raportoi se zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianoush Jahanpour, bëri të ditur se në 24 orët e fundit, në vend pozitivë...

Maqedonia e Veriut konfirmon 21 të infektuar të rinj me COVID-19

Maqedonia e Veriut në 24 orët e fundit ka regjistruar 21 raste të tjera me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e çuar në 1.999...