Turqi, vazhdojnë përpjekjet për të shuar zjarrin në fabrikën në Adana

0
9

Ekipet e zjarrfikësve në Turqi janë duke i vazhduar punimet për shuarjen e një zjarri në një fabrikë të vajit të pambukut në qytetin e Adanasë (AA).

Zjarri në rrethin Yüreğir filloi nga shkaqe ende të paditura dy ditë më parë në orët e mbrëmjes në pjesën ku grumbullohet pambuku dhe u mor nën kontroll fillimisht, por rishpërtheu gjatë ditës së djeshme.

Zjarrfikësit e Bashkisë së Adanasë kanë dërguar dhjetë ekipe për të intervenuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here