• Home
  • BOTA
  • Turqi, shpëtohen 34 emigrantë të bllokuar në Egje
BOTA

Turqi, shpëtohen 34 emigrantë të bllokuar në Egje

Spread the love

Të gjithë 34 emigrantët pa dokumente të bllokuar në një ishull në Egjeun e Turqisë janë shpëtuar, theksuan burimet e sigurisë.

Emigrantët e bllokuar në ishullin Bogaz, duke përfshirë edhe fëmijët, u shpëtuan nga helikopterët e Rojes Bregdetare të Turqisë, theksuan burimet.

Bogaz, një ishull i pabanuar jashtë Çesme-s, në Egje të Izmirit, është afër ishullit grek Kios.

Mendohet se emigrantët janë bllokuar teksa përpiqeshin të kalojnë ilegalisht në ishullin grek.

Related posts

Turqia dhe Katari nënshkruajnë marrëveshje tregtare

dritatv

Belgjika propozim për dhënien e azilit “vetëm për ata që vijnë nga kampet e OKB-së”

dritatv

Ushtria Turke zbulon një depo armësh të PKK-së

dritatv

Leave a Comment