BOTA

Turqi, mbërrin avioni i 6-të me pajisjet e sistemit S-400

Spread the love

Në bazën ajrore Murted/Ankara ka mbërritur avioni i gjashtë me pajisjet e sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi.

Ministria turke e mbrojtjes, në një postim nga llogaria e saj Twitter, ka bërë të ditur se në bazën ajrore Mürted/Ankara ka mbërritur avioni i gjashtë me këto pajisje.

Në kuadër të transferimit të pajisjeve për sistemin e mbrojtjes raketore dhe ajrore me rreze të gjatë S-400 në Turqi, Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se ka mbërritur avioni i gjashtë me pajisjet dhe se transferimi i pajisjeve vazhdon në mënyrë të planifikuar. Gjithashtu bëhet e ditur se në kuadër të transferimit pritet që sot të mbërrijnë edhe avioni i i shtatë.

Related posts

Izraeli planifikon ndërtimin e 7 mijë banesave të reja në Jerusalemin Lindor

dritatv

“Historia na ka mësuar se nuk duhet t’i besojmë SHBA-ve”

dritatv

Turqia e gatshme të prodhojë automjete të blinduara të teknologjisë së lartë

dritatv

Leave a Comment