• Home
  • BOTA
  • Turqi, AK Partia dhe CHP dorëzojnë listat për zgjedhjet e 24 qershorit
BOTA

Turqi, AK Partia dhe CHP dorëzojnë listat për zgjedhjet e 24 qershorit

Spread the love

Partia turke në pushtet për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Partia) dhe Partia opozitare Republikane Popullore (CHP) sot në Këshillin e Lartë Zgjedhor dorëzuan listat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe presidenciale që do të mbahen më 24 qershor të këtij viti.

Në listën e kandidatëve të AK Partisë janë 126 femra dhe 57 kandidatë janë nën moshën 25 vjeçare.

Kandidatja më e re në listën e AK Partisë është 18-vjeçarja Elif Nur Bayram./Rtv Drita/

Related posts

Debati për refugjatët, Merkel “tregon dhëmbët”

dritatv

Ushtria izraelite arreston 27 palestinezë

dritatv

Gjermani, papunësia në nivelin rekord të ulët

dritatv

Leave a Comment