BOTA

Turqi, 23 terroristë të neutralizuar gjatë dy javëve të fundit

Spread the love

Ushtria turke ka “neutralizuar” së paku 23 terroristë anembanë vendit gjatë dy javëve të fundit, bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes e Turqisë.

Në njoftim thuhet se një ushtar turk ka rënë dëshmor dhe katër të tjerë janë plagosur gjatë periudhës së njëjtë midis datës 28 dhe 11 janar.

Në fushatën e saj terroriste mbi 30 vjeçare kundër Turqisë, PKK, e cilësuar si një organizatë terroriste nga Turqia, SHBA dhe BE, ka qenë përgjegjëse për vdekjen e afër 40.000 njerëzve, duke përfshirë gra dhe fëmijë.

Related posts

SHBA formon një burg për anëtarët e huaj të DEASH-it në veri të Sirisë

dritatv

Qytetarët e Zelandës së Re nuk i harrojnë viktimat e terrorizmit

dritatv

Tillerson në krah të Trump: “Nuk është një idiot”

dritatv

Leave a Comment