BOTA

Trump: Evropa të pranojë të burgosurit evropianë anëtarë të DAESH-it

Spread the love

Me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter”, lideri amerikan theksoi se vendi i tij është duke mbajtur anëtarët më të këqij të burgosur të organizatës terroriste DAESH.

Ai përsëriti gjithashtu thirrjen e tij drejtuar shteteve evropiane që të pranojnë qytetarët e tyre, të cilët kanë luftuar për DAESH-in në Siri.

“Evropa duhej t’i kishte pranuar ata (anëtarët e DAESH-it) pas kërkesave të shumta. Ata (evropianët) duhet ta bëjnë këtë tani. Ata (anëtarët e DAESH-it) nuk do të vijnë kurrë ose nuk do të lejohen në SHBA!”, vlerësoi Trumpi në rrjetin social.

Donald J. Trump@realDonaldTrump

The U.S. has the worst of the ISIS prisoners. Turkey and the Kurds must not let them escape. Europe should have taken them back after numerous requests. They should do it now. They will never come to, or be allowed in, the United States!54.4K1:27 AM – Oct 14, 2019Twitter Ads info and privacy33.2K people are talking about this

Related posts

Komisioneri i KE për të Drejtat e Njeriut: Serbia të mos nderojë kriminelët e luftës

dritatv

Varësia nga lojërat e fatit, kufizime të reklamave dhe në Britani

dritatv

Presidenti Macron dënon trazirat në Paris

dritatv

Leave a Comment