Tri aderimet e reja të Vetëvendosjes!

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot ka prezentuar edhe tre emra të rinj që ju bashkuan partisë së tij.

Kurti përmes llogarisë së tij në ‘Facebook’, ka prezentuar, Agim Jahja Palloshka, Abdyl Zhaveli dhe Rexhep Elezaj, të tre veprimtarë të hershëm të çështjes kombëtare.

Postimi i plotë i Albin Kurtit:

 

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Bushati në Japoni, bashkëpunim ekonomik mes dy vendeve

  Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka nisur një vizitë zyrtare në Japoni ku në fokus të bisedimeve janë thellimi i marrëdhënieve ekonomike mes dy...

Haradinajt i “del gjumi” përshëndet FIFA-në më simbolin e Shqiponjës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe stafi i tij sot kanë bërë një përshëndetje për FIFA-në, pas vendimit me denim me gjobë për lojtarët...

Verifikimi i dëmeve në Vlorë, debate për kompensimin e 2015

“Nuk do të doja që këto ndihma të shpërndahen te kushërinjtë, te miqtë, te kryetarë e te nënkryetarë, etj por tek ata që kanë...

Së fundi

Zbulohet “arma precize” për të “korrigjuar” ADN-në e sëmurë

Bioteknologjia ka arritur në përfundimin se nëse ka ADN të sëmurë, atëherë ka edhe një “korrektor”. Kjo është ajo që quhet “redaktim gjenetik”, që...

Lieberman: Amnisti për Netanyahun nëse largohet nga politika

Ish-ministri izraelit i Mbrojtjes dhe lideri i partisë së djathtë Yisrael Beytenu (Izraeli Shtëpia Jonë), Avigdor Lieberman,...

Vrasja e Marvi Mihalit, dështon gjyqi

Dështon sërish gjyqi për 4 të pandehurit për vrasjen e Marvi Mihalit, ndërsa shkak u bë kërkesa e avokatëve e të të pandehurve, të...